Filmy przyjaźń, coming out

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, coming out. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Charlie i Nick, nastoletni chłopcy, odkrywają, że ich przyjaźń może być czymś więcej.
On to Heck. Ona to Rachel. Oni byli przyjaciółmi, stali się kochankami, a teraz biorą ślub w pięknej scenerii londyńskiej katedry. Tutaj też poznają Luce, która przygotowywała kwiaty na tą pamiętną okazję. Rachel odnosi wrażenie jakby już znała Luce, jakby już się wcześniej spotkały... może w poprzednim w cieleniu? Postanawia zeswatać ją i swego przyjaciela Coopera jednak sama wpada w sidła miłości. Czy zdobędzie się na odwagę, by przewrócić swój cały świat do góry nogami i iść za głosem serca?
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.


Akcja dzieje się w 1984 roku w małym górniczym miasteczku północnej Anglii. Bohaterem jest jedenastoletni wrażliwy chłopiec Billy. Jego ojciec i brat uczestniczą w lokalnym strajku. Billy nie ma matki, jego rodzina mieszka z niepełnosprawną umysłowo babcią. Chłopiec zamiast na lekcje boksu zaczyna uczęszczać na lekcje baletu. Ojciec nie akceptuje tego „niemęskiego” zajęcia, ale w końcu poruszony sceną, gdy zobaczył swojego syna szczęśliwego i wyzwolonego podczas tańca, godzi się na jego wyjazd w wielki świat, do Londynu, gdzie Billy będzie się profesjonalnie uczył baletu.
W październiku 1998 roku w miasteczku Laramie, w Wyoming, dwóch młodych ludzi śmiertelnie pobiło geja. Wkrótce po tym reżyser Moises Kaufman i członkowie nowojorskiego Tectonic Theater pojechali do Laramie. Aktorzy przeprowadzili ponad 200 wywiadów z mieszkańcami miasta.
Serial opowiada historię grupy homoseksualnych przyjaciół pochodzących z Pittsburgha. Każdy z nich ma inny charakter, inne priorytety i każdy szuka miłości. W poszukiwaniach drugiej połowy bezustannie towarzyszą im seks, pieniądze i narkotyki. Serial porusza również wiele aspektów życia prywatnego homoseksualistów, niektóre stereotypy stara się obalać, a inne utrwalać. Twórcy podjęli także trudny temat – AIDS.
Christian (Wes Ramsey), dwudziestoletni kelner, żyjący beztrosko i przyjemnie od imprezy do imprezy, przypadkiem zamieszkuje po sąsiedzku z Aaronem (Steve Sandvoss), spokojnym, dobrze wychowanym 19 - letnim mormonem, który pierwszy raz opuścił na dłużej swoje miasteczko. Przyjechawszy do Los Angeles z misją głoszenia wiary pukając od drzwi do drzwi. Nie wiedząc nic o preferencjach Aarona, Christian zakłada się z przyjaciółmi, że go "zaliczy", czego dowodem mają być majtki młodego mormona. Intryga zamienia się jednak w uczucie, którego żaden z nich się nie spodziewał. Aaron zostaje skonfrontowany z własną tłumioną seksualnością, a Christian ze swoją powierzchownością.
"Bąbel" jest historią grupy młodych ludzi mieszkających w Tel-Avivie, największym mieście izraelskim. Opowiada o trudnościach, z jakimi zmagają się ludzie tam żyjący. Ich rzeczywistość zmieni się diametralnie, gdy w ich życie wkroczy młody Palestyńczyk.
Sasza Petrović ma 19 lat, mieszka z rodziną w Kolonii, ale pochodzi z Czarnogóry. Jego matka marzy, by został pianistą, ojciec chce zrobić z niego prawdziwego mężczyznę, jego chińska koleżanka kocha się w nim na zabój. Ale Sasza ma własne plany na życie. A przede wszystkim ma swój sekret. Chciałby o nim powiedzieć, ale nie wie jak. Bo przecież matka będzie zrozpaczona, koleżanka wpadnie we wściekłość, a ojciec sięgnie po broń.
W 1976 roku naiwna Mary Ann Singleton przeprowadza się do San Francisco, gdzie poznaje nową rodzinę — kolorowych mieszkańców kamienicy przy 28 Barbary Lane.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…